Ukrayna'da (Odessa'da) Eğitim Soru-Cevap

classic Klasik list Liste threaded Çizikli
2 mesajlar Seçenekler
Cevap | Çizikli
Bu gönderiyi diğer görünümünde aç
|

Ukrayna'da (Odessa'da) Eğitim Soru-Cevap

bilgeturist
Admin
Konu  Dr.Carl Elfman nickli kullanıcıdan alıntıdır.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba

Buraya gelme konusunda bana gelen birçok mesaj var.Kafanıza takılan soruları tek bir başlık altında toplamayı uygun gördüm ve konuyu açtım.Gerekli soruları bu topic altından sorabilirsiniz.

Öncelikle buraya nasıl gelinir ondan bahsedelim.

Gelme konusunda pm atarsanız size yardımcı olabilirim.

Onun Dışında

Genelde güvenilir bir acente bulunur.Türkiyede gerekli işlemler yapılır ve gerisi acenteye bırakılır.Dikkat etmeniz gereken herkese güvenmeyin ! Etrafta çok dolandırıcı var acenteyim diye geçinen referansı olan kişilerle gelin.Gerekli işlemler

Pasaport
Vize
Lise diploması
Tam Teşkilli Sağlık Raporu
Formul A Belgesi
Transkript
Sabıka Kaydı
Eliza Testi

ve bunların apostil mührü,rusça çevirisi gereklidir.

Önce acenteye pasapor fotokopisi ve belli miktar ( her acente için değişir ) para yatırılır ve davetiye beklenir.Davetiye gelme sürecince diğer evraklar halledilir.Evrak işleri bitince vize ve uçak bileti alınıp ukrayna gelinir ve kayıt işlemleri başlar.

Irkçılık Var Mıdır?
Açık konuşmak gerekirse var diyebiliriz.Yabancılara karşı bir bıkkınlık oluşmuş durumda.

Gece Hayatı Nasıldır?
Arkadaşlar açık konuşmak gerekirse burada hayat internette yazdığı gibi hergün disko bar karı kız şeklinde dönmüyor maalesef.Tipin paran ve evin varsa her türlü bunları yaparsın ama yoksa kimse kimsenin kara kaşı kara gözü için birlikte olmaz.Kızların türklere karşı bir ilgisi yoktur.Yani öyle hayranlık felan yok.Paran varsa götürürsün.

Fiyatlar Nasıl?
Arkadaşlar fiyatlar dediğim gibi Türkiye ile aynı sayılır.Öyle aham şaham bi ucuzluk yoktur.Elektronik fiyatları biraz daha ucuz diyebiliriz.

Tekstil Fiyatları Nasıldır?
Çok pahalı türkiyeden geldiği için herşeyi türkiyeden almaya bakın.

Yurtlar Nasıldır?
Yurtlar son derece kötüdür.Sıcak su 10.aydan sonra gelmeye başlar.Odalar pisdir.Hummalı bir çalışma ile temizlemek restore etmek gerekir.

Çok Türk Var Mıdır?
Nereye elinizi atsanız Türk vardır.Ama siz siz olun Türklerle çok kaynaşmamaya bakın nedenini buraya gelince daha rahat anlayabilirsiniz.

Ev Fiyatları Nasıldır?
Odessa için ev fiyatları tek oda 400-450 2 oda 500-600 3 o da 650-800$ arasıdır.Liman şehri oldugu için ev kiraları pahalıdır.

Telefon Tarifeleri Nasıldır?
Arkadaşlar burada 3 adet hat bulunmaktadır. life:) ,MTC ve kievstar.Genellikle life:) kullanılır.Güzel tarifeleri vardır.Günlük olarak yenilenen 40MB internet,400dk life arası konuşma ve 40sms günlük 1grivnadır.

İnternet tarifeleri nasıldır?
Şuan evimde kullandığım icn den almış olduğum 100mbit internet fiyatı aylık 100grivnadır.

Sigara fiyatları Nasıldır?
Parliament 16 grivna,Malbora 12 grivna winston a felan düştükçe fiyatlar dahada azalıyor.

Ulaşım Nasıldır?
Genelde otobüs ve trawvay kullanılır.Otobüsler 2.5 grivnadır.Taksi ve korsan taksiler vardır.Taksi ile gideceğiniz yeri konuşur ve fiyatta pazarlık yapar gidersiniz.

Türkiyeden Yatırılan Parayı Nasıl Çekeriz?
Türkiyeden garanti bankasına hesap açar kartınızı alırsınız.TR Garanti Döviz hesabınıza yatan paranızı odessada herhangi bir bankadan grivna olarak çekebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nedir?
Dikkat edilmesi gereken 2 şey vardır.Biri aynasızlar ( polisler ) 2.cisi dazlaklardır.Gece geç saatte parkta dazlaklara rastlarsanız arkanızı dönüp koşmaya devam edin

Bunlar Dışında
Ülkede çaydanlık,yoğurt vs yoktur.Bunları Türkiyeden gelirken almaya bakın.

Ukraynada birçok probleminizi rüşvet ile halledersiniz.Ders geçme,polise yakalanma vs
www.bilgeturist.com
Cevap | Çizikli
Bu gönderiyi diğer görünümünde aç
|

Re: Ukrayna'da (Odessa'da) Eğitim Soru-Cevap

Troy International
Troy | Work And Travel
http://www.troyint.com TROY International Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlık sektörünün deneyimli kadrosuyla, 2004 Subat ayından itibaren Amerika'da Progress Abroad adı altında faaliyette olan, bugüne kadar uluslararası eğitim danışmanlığı tecrübesiyle yerli ve yabancı binlerce öğrencinin danışmanlığını yapmıştır.
Türk gençlerinin yurtdışında eğitim ve kültürel değişim programlarına giderken ilkeli ve etik bir servisle, gerçekçi bilgilerle donatılarak, Profesyonel Hizmet Anlayışını ilke edinmiş bir yurtdışı eğitim kurumu olarak TROY International hizmetinizdedir.
Türkiye'de ilk defa http://www.troyint.com/work-and-travel Work And Travel programına katılmış, Türkiye'ye tanıtmış ve danışmanlığını yapmış, yurtdışı eğitim danışmanlık sektöründe uzun yıllar çalışmış yerli ve yabancı deneyimli eğitim ve kariyer danışmanlık kadrosu ile yurtdışında öğrenim görmek isteyen herkese eğitimin yaşam boyu sürdüğü ilkesi doğrultusunda, doğru danışmanlık hizmeti vermeyi amaç edinmiş bir eğitim ve kariyer danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.